+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
7 złotych zasad doświadczonego backpackera
Lipiec 5, 2017
Scroll
Book Now
Loading...

7 złotych zasad doświadczonego backpackera

7 złotych zasad doświadczonego backpackera
Zasady backpackera

Wbrew pozorom świat nie jest niebezpiecznym miejscem, a na każdym rogu nie czekają na Ciebie śmiertelne zasadzki. Ludzie w różnych krajach to przemiłe istoty, które są skore do pomocy. Jednak to nie znaczy, że należy zostawić zdrowy rozsądek w domu – będąc nieprzygotowanym bardzo łatwo bowiem o sytuacje, w których Twój majątek, zdrowie, a nawet życie mogą być zagrożone. Jak tego uniknąć?

 1. Poświęć czas na badania

Zanim przyjdziesz do nowego miejsca, dowiedz się, które dzielnice są bezpieczne i to w nich rezerwuj swój hostel. Przyjedź do niego z wyprzedzeniem, abyś podczas zwiedzania zawsze miał punkt, do którego możesz wrócić o dowolnej porze oraz abyś nie musiał cały czas chodzić z ogromnym plecakiem.

Wyobraź sobie, że szukasz kwatery – wybrałeś hostel w centrum Wrocławia, zapytaj pracowników lub innych podróżników o niebezpieczne miejsca, do których lepiej się nie zapuszczać i… słuchaj się tych rad. Być może będzie to oznaczało zrezygnowanie z jednej lub dwóch atrakcji, jednak lepiej nie zrobić kilku zdjęć, niż spędzić resztę wakacji w szpitalu.

 1. Bądź czujny

Podróż jest rozpraszająca. Możesz być przytłoczony nowymi rzeczami, które widzisz i robisz. Jeśli podróżujesz ze znajomymi, to jeszcze łatwiej o chwilę zapomnienia. Co zatem należy zrobić?

 • Zawczasu zapisz numery alarmowe obowiązujące w danym kraju.
 • Telefon i portfel trzymaj zawsze przy sobie.
 • Wstając od stołu w restauracji sprawdź, czy masz wszystko.
 • Nie szukaj konfrontacji – unikaj nerwowych osób i niepewnych lokacji.
 1. Nie noś wszystkich pieniędzy razem

Podczas podróży noś swoje pieniądze w odwrotny sposób, niż robisz to w domu. Weź tylko gotówkę, której potrzebujesz, a także jedną kartę, na której masz niewiele pieniędzy, a całą resztę przechowuj w sejfie lub w szafce w hostelu. Dzięki temu unikniesz płacenia ogromnych kwot za przewalutowanie, a jeśli zostaniesz okradziony, to stracisz tylko tę kwotę, którą przeznaczyłeś na konkretny dzień. Zapytaj też obsługę hostelu o pomoc. Wiele miejsc z noclegami, takie jak na przykład nasz hostel w centrum Wrocławia, zapewniają podróżującym skrytki na cenne przedmioty.

 1. Nie popisuj się pieniędzmi

Głośne rozmawianie przez iPhona, robienie vloga wyjątkowo drogim aparatem, kupowanie drogich zegarków i biżuterii dają oczywiste sygnały złodziejom – ta osoba ma dużo pieniędzy. Musisz pamiętać o tym, że podróżując do krajów, w których panuje bieda, ostentacyjne paradowanie z wypchanym portfelem może być okazją dla kogoś zdesperowanego, aby zdobyć pieniądze, dzięki którym byłby w stanie przeżyć kilka miesięcy. Pamiętaj więc o dyskretności.

 1. Przygotuj plan awaryjny

Tak, to najnudniejsza część wyprawy, ale nie raz uratuje Cię w przykrych sytuacjach. Przygotuj:

 • kompleksowe ubezpieczenie,
 • kopię paszportu, kart debetowych i kredytowych oraz innych ważnych dokumentów, takich jak np. wizy. Przechowuj jeden zestaw kopii w plecaku, a drugi w kieszeni.
 • jeśli bierzesz leki, to rozdziel je między plecakiem, torbą i kieszenią.
 1. Jeśli możesz, to zawsze wybieraj hostele

Jest to najlepsza opcja noclegowa, która idealnie wpisuje się w ideę backpackingu. Nie tylko zaoszczędzisz dzięki nim sporo pieniędzy, ale również będziesz mieć szansę poznać osoby, które mają podobne podejście do życia. Razem odwiedzicie ciekawe miejsca i wymienicie się doświadczeniami. Jeśli jesteś wybrednym typem podróżnika, nie martw się, nowoczesne hostele są w stanie zapewnić najlepsze warunki do odpoczywania i zwiedzania. Jesteś w okolicy naszego miasta? Proponujemy Ci nasz przyjazny hostel w centrum Wrocławia!

 1. Szanuj kraj, który odwiedzasz

Nawet jeśli nie znasz języka w danym kraju, to poświęć trochę czasu, aby uzyskać informacje na temat miejsca docelowego, zwyczajów i gestów, które często mogą być całkiem inne niż te, do których przywykłeś. Kraj, do którego przybywasz, gości Cię i właśnie dlatego powinieneś okazać mu szacunek. Nie dotyczy to tylko wspaniałych budowli i świątyń, ale przede wszystkim ludzi, którzy będą Cię otaczać.

 

Zawiedzenie możesz zacząć od Polski! Najpierw poznaj nasz kraj i ciekawe miasta. Wybierz tani pokój we Wrocławiu i rozpocznij przygodę życia, która może skończyć się nawet na Biegunie północnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *