+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
10 wyjątkowych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które musisz zobaczyć!
September 20, 2017
Scroll
Book Now
Loading...

10 wyjątkowych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które musisz zobaczyć!

 

10 wyjątkowych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które musisz zobaczyć!
Wyjątkowe atrakcje turystyczne Wrocław

10 wyjątkowych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, które musisz zobaczyć!

Jeśli właśnie planujesz wyprawę swojego życia, powinieneś wziąć pod uwagę Wrocław jako jeden z najistotniejszych punktów na swojej podróżniczej mapie. Pewnie zapytasz, dlaczego? Co jest tak wyjątkowego w tym miejscu? Zaraz przedstawimy Ci 10 argumentów, które sprawią, że nie będziesz mógł oprzeć się pokusie odwiedzenia stolicy Dolnego Śląska – nasze noclegi we Wrocławiu to nie jedyny powód! Kolejność przypadkowa.

Panorama Racławicka

To legendarne muzeum, które jest prawdziwym wehikułem czasu. Dzięki niemu możesz przenieść się do roku, kiedy nasze wojska wygrywały w bitwie pod Racławicami. Wielkie malowidło tworzące Panoramę Racławicką prezentuje nawet najmniejsze szczegóły pola bitewnego. Obraz został namalowany przez Jana Stykę oraz Wojciecha Kossaka. To znakomity relikt XIX-wiecznej kultury masowej, który teraz może podziwiać każdy turysta.

Aquapark – Wrocławski Park Wodny

To coś dla amatorów dobrej zabawy! We wrocławskim aquaparku nie brakuje atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Jeśli zmęczy Was zwiedzanie miasta, możecie odpocząć i korzystać z licznych basenów, zjeżdżalni i sauny.

Ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

W samym centrum miasta znajduje się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który jest nie tylko oazą spokoju, ale również ośrodkiem badawczym. Znawcy botaniki mogą podziwiać tutaj niespotykane okazy zieleni, w tym kwiatów, krzewów i drzew, a mniej zorientowani turyści na pewno nie pozostaną obojętni na piękno tego miejsca.

Dzielnica Czterech Wyznań

To jedna z nastawczych części miasta, z tego tez powodu, uważa się ją za prawdziwy skarb kulturowy Wrocławia. To dzielnica, w której spotykają się ulice: Kazimierza Wielkiego, św. Antoniego, Pawła Włodkowica i św. Mikołaja. Tu w bliskim sąsiedztwie znajdują się cztery świątynie różnych wyznań – sobór prawosławny, kościół rzymskokatolicki, kościół ewangelicko-augsburski i synagoga. Dojdziecie tutaj dwiema ścieżkami: dla wielbicieli zabytków i historii oraz dla miłośników dobrego jedzenia i rozrywki.

Rynek Główny

Wizytówką Wrocławia jest niewątpliwie przede wszystkim Rynek Główny, który zachwyca mieszkańców oraz przyjezdnych swoim specyficznym klimatem oraz niecodzienną zabudową. To tutaj znajdziesz również nasz hostel w centrum Wrocławia! W okresie zimowym dodatkową atrakcję stanowi jarmark bożonarodzeniowy. Będąc na rynku, zwróć szczególną uwagę na krasnale, które – jeśli tylko zechcesz, mogą stać się Twoimi przewodnikami po różnych zakątkach Wrocławia.

Stare Miasto

Na szczególną uwagę turystów zasługuje także Rynek – Stare Miasto, gdzie możesz swobodnie pospacerować niemal o każdej porze dnia i nocy, wsłuchując się w grane przez ulicznych muzyków melodie. To właśnie od niej zwiedzanie rozpoczyna wielu turystów. Nie ma się co dziwić, bo przecież można tu znaleźć liczne muzea, zabytki i lokale gastronomiczne warte polecenia, takie jak chociażby Restauracja Cesarsko-Królewska, Madame Crêpes & Salads czy O Sole Mio.

Ostrów Tumski

Jedną z największych atrakcji Wrocławia jest także niegdysiejsza wyspa – Ostrów Tumski, który przyciąga wzrok wspaniałą architekturą oraz niepowtarzalną atmosferą. To prawdziwa gratka dla miłośników historii.

Wrocławskie ZOO

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, powinieneś również wybrać się do wrocławskiego ZOO, gdzie zobaczysz na własne oczy m.in. lwy, zebry, tygrysy czy małpy. Jego atrakcję stanowi też afrykarium.

Ratusz

Jedną z najważniejszych atrakcji Wrocławia jest przepiękny ratusz, reprezentujący styl gotycki, choć wybudowany zupełnie inaczej niż ratusze na przykład w Krakowie albo w Toruniu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na pięknie ozdobioną fasadę wschodnią.

Hydropolis

Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł poszerzyć swoją ogólną wiedzę o świecie, powinieneś udać się do Hydropolis. Dowiesz się tam przede wszystkim, jak wielkie znaczenie dla człowieka i przyrody ma woda. Z dziećmi warto zwiedzić też muzeum motoryzacji. Jest to miejsce, gdzie na własne oczy ujrzycie stare modele samochodów sprzed wielu lat.

Trudno w jednym tekście wymienić wszystkie miejsca we Wrocławiu, które powinno się zobaczyć! Dlatego jeśli szukacie noclegów we Wrocławiu, warto pomyśleć o dłuższym pobycie. Poza tymi wymienionymi miejscami, warto zwiedzić również Katedrę św. Jana Chrzciciela oraz Kościół św. Elżbiety. Są to zabytkowe świątynie, które absolutnie należy uznać za arcydzieła architektury w Polsce. W naszym mieście na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.