+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
6 powodów, dla których warto wybrać hostel
Oktober 15, 2016
Scroll
Book Now
Loading...

6 powodów, dla których warto wybrać hostel

6 powodów, dla których warto wybrać hostel
6 powodów dla których warto wybrać hostel

6 powodów, dla których warto wybrać hostel

Hostele stają się coraz bardziej wyspecjalizowane i zaczynają oferować szerszy wachlarz opcji dla podróżnych. Ich popularność stale rośnie, szczególnie wśród młodych ludzi. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ jeśli chcesz zamieszkać z innymi pozytywnymi podróżnikami i zaoszczędzić trochę pieniędzy, to hostel jest tym, czego szukasz.

  1. Oszczędność

Pieniądze są ważne, a nigdzie nie topnieją one szybciej, niż podczas udanej podróży. Dlatego jeśli możesz wybrać tani nocleg we Wrocławiu, który zaoferuje Ci wygodne warunki, a przy okazji nie rozbije Twojego budżetu, to jest to świetna opcja. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na spróbowanie lokalnej kuchni, wycieczkę do ciekawego miejsca czy bilet do muzeum.

  1. Interakcja społeczna

Jedną z najlepszych rzeczy w hostelu jest to, że ułatwia on interakcję z innymi podobnie myślącymi podróżnikami. Wiele osób zmienia plany podróży lub kieruje się sugestiami swoich nowych przyjaciół. Niech to Cię jednak nie zmyli – nowoczesne hostele są w stanie również zapewnić prywatność i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zamiast wspólnej sypialni wybrał pojedynczy pokój. Hostele mają specjalne pomieszczenia do spotkań towarzyskich, niezależnie od tego, czy są to hamaki na patio, taras na dachu, bar, sala telewizyjna, sportowa lub do gier komputerowych. Często organizowane są imprezy, takie jak grille, jednodniowe wycieczki, wieczory filmowe czy lekcje tańca.

3. Kontakt z lokalną kulturą

Jeśli już kilkukrotnie decydowałeś się na nocleg w hotelu, to możesz odnieść wrażenie, że wszystkie kraje i miasta są niezwykle podobne. Nic w tym dziwnego, skoro ogromne sieci w każdym miejscu wprowadzają takie same dekoracje, styl, a nawet kuchnię. Pobyt w hostelu pozwoli Ci pozostać w miejscu o bardziej autentycznym, lokalnym charakterze. Jeśli jesteś we Wrocławiu, koniecznie wybierz hostel w centrum Wrocławia. Na Rynku Głównym i w najbliższej okolicy jest mnóstwo atrakcji, które wręcz wołają o odwiedzenie.

  1. Unikalne doświadczenia

Często ludzie pracujący w hostelach są lub byli kiedyś turystami, którzy sami podróżowali wyłącznie z plecakiem. Dzięki temu są niezwykle cennym źródłem wiedzy na temat wszystkiego, co możesz znaleźć w okolicy. Recepcjonistki w hotelu mogą sprzedać Ci mapę i dać kilka wskazówek, natomiast w hostelu dowiesz się, co naprawdę warto zobaczyć, o której godzinie najlepiej się tam wybrać, jakim środkiem transportu będzie najtaniej i co jeszcze zwiedzić w tamtej okolicy. Zapewne ktoś jeszcze będzie chciał się z Tobą wybrać i razem doświadczycie czegoś, czego przebywając w hotelu nigdy byś nie odkrył.

  1. Zwiedzanie trochę inaczej

Hostele mają na ogół szeroki wybór wycieczek i innych atrakcji. Można wygodnie zarezerwować krótkie jednodniowe lub bardziej wymagające kilkudniowe wyprawy. Oprócz tradycyjnych i oczywistych miejsc hostele oferują zazwyczaj wyjątkowe zajęcia, takie jak np. udział w lekcji wytwarzania lokalnego sera.

  1. Indywidualne udogodnienia

Warto zaznaczyć, że w większości hosteli Wi-Fi jest zawsze darmowe, a dodatkowo można skorzystać z ogólnej sali komputerowej. Przed wyprawą będziesz mógł się zaopatrzyć w lodówkach z napojami i jedzeniem, a także kupisz pamiątkę dla swoich bliskich. A to tylko nieliczne z udogodnień. Wiele hosteli oferuje tez prywatne sejfy, w którym można przechować najcenniejsze rzeczy i ważne dokumenty.

Dodatkowo obsługa hostelu zawsze jest chętna do pomocy i niczym razowy przewodnik, wskaże ci miejsca warte uwagi.

Interesuje Cię pokój w centrum Wrocławia? Mamy dla Ciebie ofertę wartą uwagi.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.