+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Jak z pasji do podróży stworzyć biznes marzeń?
März 15, 2017
Scroll
Book Now
Loading...

Jak z pasji do podróży stworzyć biznes marzeń?

Jak z pasji do podróży stworzyć biznes marzeń?
Jak z pasji do podróży stworzyć biznes marzeń

Podróżowanie to nie tylko świetny sposób na poznanie świata, ale także nieskończone możliwości do stworzenia własnego biznesu. Dla wielu osób połączenie zwiedzania najciekawszych krajów z zarabianiem pieniędzy jest spełnieniem największych marzeń. Ale czy rzeczywiście można z tego żyć? Oczywiście, jednak wymaga to pracy, czasu i kreatywności. Jak zatem można zarobić na pasji do podróżowania? Czy wiesz, że nasz hostel we Wrocławiu też narodził się z pasji?

 Fotografia i wideo

Kamera i bilet lotniczy nie wystarczą, aby na Twoim koncie znalazły się ogromne kwoty. Przede wszystkim musisz zdefiniować niszę na podstawie swojego zestawu umiejętności. Nawet najbardziej profesjonalny fotograf musi dowiedzieć się, w czym jest dobry. Wykorzystaj tę wyjątkową umiejętność, celuj w nią, a możesz zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Jeśli więc świetnie wychodzą Ci portrety, to wybieraj miejsca, w których jest dużo ludzi cechujących się unikalną urodą. Z kolei jeśli to natura i krajobrazy są Twoją mocną stroną, to zdecyduj się na podróż do dziewiczych lądów. Piękne fotografie są chętnie kupowane przez największe przedsiębiorstwa. Możesz je również wystawiać na dedykowanych do tego stronach internetowych lub budować dzięki nim swoją markę na mediach społecznościowych. Oprócz robienia zdjęć możesz dodatkowo:

  • prowadzić kurs on-line;
  • prowadzić warsztaty w miejscu docelowym;
  • organizować wycieczki związane z konkretną lokalizacją lub z popularnym lokalnym wydarzeniem;
  • towarzyszyć grupom turystów jako ich główny fotograf.

 Blogowanie i pisanie

Możliwe, że ta myśl już przyszła Ci do głowy. Jeśli interesuje Cię pisanie, fotografia i podróże, dlaczego nie połączyć tego wszystkiego w jeden wspaniały blog? Tematy będą znajdować Cię same i mogę one dotyczyć recenzji sprzętu, samouczków do edycji zdjęć, magicznych miejsc docelowych, tricków fotograficznych, czy wyboru odpowiedniego hostelu. Gdy zdobędziesz znaczną liczbę obserwujących, możesz zacząć się reklamować i korzystać z programu partnerskiego. Chociaż rynek jest nasycony i początkowo nie pokryje wszystkich miesięcznych wydatków, to zapewni Ci pozycję eksperta w konkretnej dziedzinie, która z czasem przełoży się na przyjemny dochód.

A można inaczej?

Jeśli ani aparat, ani klawiatura, nie są narzędziami, na których mógłbyś zarobić, to nadal nic straconego! Zawsze możesz otworzyć biznes, który będzie przynosił radość innym podróżującym. Może na przykład wynajmować tani pokój we Wrocławiu. Opcji jest naprawdę wiele – wypożyczalnia rowerów, namiotów, niewielka restauracja, hostel. Wszystkie doświadczenia, jakie udało Ci się zebrać dzięki podróżowaniu, na pewno przyczynią się do Twojego sukcesu. Dodatkowo prowadząc np. kuchnię azjatycką będziesz musiał od czasu do czasu odwiedzić tamten region, by odświeżyć swoją wiedzę i zdobyć nowe przepisy. Z kolei w przypadku hostelu warto czasem wybrać się do podobnych miejsc w innych państwach, by dopasować standardy. Będziesz mógł więc zarabiać, nie tracąc przy tym możliwości podróżowania.

Wiemy to z własnego doświadczenia!

Nasza ekipa, czyli ekipa Friends Hostel doskonale wie, co to znaczy zamienić pasję w biznes marzeń. Właśnie w ten sposób powstał nasz hostel w centrum Wrocławia.

Pamiętamy to jak dziś. Był rok 2009, a my – jako stypendyści europejskiego programu Erasmus – wyjechaliśmy do Czech. Tak zaczęła się nasz podróżnicza przygoda. Kolejnym kierunkiem była Serbia! Jako studenci Stosunków Międzynarodowych wiele słyszeliśmy o byłej Jugosławii, nie mogliśmy więc pominąć tego kraju. Później było jeszcze kilka innych mniej lub bardziej szalonych podróży autostopem. Studia dobiegły końca, a my nie mieliśmy dość podróżowania. Robimy to dalej, ale w między czasie narodził się nas pomysł na biznes marzeń, przyjazny hostel w centrum Wrocławia, który chętnie zapewni schronienie innym pasjonatom podróży.

 

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.