+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele
September 23, 2016
Scroll
Book Now
Loading...

Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele

Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele
Gdzie znajdziesz najlepsze hostele

Zwiedzanie świata staje się dla wielu bardzo ważną częścią życia. Każdego roku miliony ludzi wyrusza w dalekie podróże mając przy sobie kilka rzeczy i niewiele gotówki. Wielu z nich planuje zakwaterowanie w hostelach, ale co sprawia, że jedne miejsca cieszą się większym powiedzeniem niż inne? W jakich krajach hostele są najlepsze?

Kryteria wyboru

Co roku HostelWorld organizuje Hoscary, czyli wydarzenie, dzięki któremu możesz poznać najbardziej godne uwagi hostele z całego świata. Jury kieruje się różnymi kryteriami i choć każdy ma swój własny gust, a różni ludzie lubią inne zajęcia, to postarano się ograniczyć do najważniejszych kwestii, takich jak:

  1. Czystość

To pierwsza rzecz, na którą ludzie zwrócą uwagę. Współcześni turyści przyzwyczaili się do dobrze utrzymanych hosteli. Minęły czasy, kiedy karaluchy były uważane za zło konieczne.

  1. Bezpieczeństwo

Szafki w pokojach są koniecznością, sejf w recepcji to bonus, a bezpieczeństwo budynku musi być traktowane poważnie.

  1. Personel

To on wpływa na różnicę między dobrym a świetnym hostelem. Personel hostelu musi być przyjazny, kompetentny, pomocny i gościnny.

  1. Zabawa

Jeśli hostel jest czysty i bezpieczny, ale nie oferuje żadnych atrakcji, to wielu podróżników szybko opuści takie miejsce. Aby zaspokoić każdy gust, hostele muszą zapewnić szereg zabaw dla swoich gości. Imprezy i grille to świetny sposób, by podróżni mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami.

  1. Lokalny charakter

Coś, co jest trudne do stworzenia, jest równocześnie niezwykle ważne. Zwiedzający nie wyruszają do innego kraju po to, aby przebywać w podobnych lokacjach. Chcą doświadczać regionalnej kultury, poczuć klimat danego miejsca, jego atmosferę. Obejmuje wszystko to, co dotyczy hostelu: budynku, pokoi, wystroju, personelu.

W przypadku hosteli jest wiele innych kwestii, które podlegają ocenie. Po opanowaniu wszystkich pięciu kryteriów zarządzania hostelem, kluczem do przyszłego sukcesu jest nieustanne wprowadzanie innowacji i zmian. Schroniska powinny zawsze poszukiwać nowych i interesujących sposobów, aby być bezpieczniejszym, czystszym i przyjemniejszym miejscem. Oto kraje, które są świetnym przykładem na to, że można to wszystko osiągnąć.

Ranking państw z najlepszymi hostelami

  1. Australia

Polska ma Friend’s Hostel – hostel w centrum Wrocławia! A co ma Austria? Od kilku lat nieustannie wygrywa w Hoscarach w kategorii najlepszych wielkich hosteli. Dotyczy to zarówno tych zarządzanych indywidualnie, jak również potężnych sieci. Umiejscowione są one głównie w stolicy i pomimo swoich pokaźnych rozmiarów zawsze spełniają najważniejsze standardy, a podróżujący mogą poczuć się tam jak w domu.

  1. Portugalia

Wygrywa w wielu kategoriach, w tym jako najlepszy średni hostel, najlepszy hostel w Europie, a nawet została doceniona przez użytkowników jako państwo oferujące hostele z najprzyjemniejszą atmosferą.

  1. Polska

Z kolei Polskę wyróżniono w 2017 roku na tle innych krajów we względu na dogodność lokalizacji, jakimi mogą pochwalić się hostele. I to jest bardzo dobra wiadomość. Jeśli na przykład chcesz zwiedzić Wrocław, bez trudu znajdziesz tani nocleg w centrum Wrocławia.

Interesuje Cię nocleg we Wrocławiu? Napisz do nas. Na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla Ciebie.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.