+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Samolotem do Wrocławia. Spis najbardziej gorących połączeń
Februar 15, 2018
Scroll
Book Now
Loading...

Samolotem do Wrocławia. Spis najbardziej gorących połączeń

Połączenia samolotem do Wrocławia
Podróże samolotem do Wrocławia

Samolotem do Wrocławia. Spis najbardziej gorących połączeń

Stolica Dolnego Śląska – Wrocław, to jedno z największych i najbardziej tętniących życiem polskich miast. Każdego roku odwiedza go coraz większa liczba podróżnych, zainteresowanych wspaniałą architekturą miasta czy też organizowanymi tutaj co jakiś czas imprezami kulturalnymi. Wybierając się do Wrocławia, nie jesteśmy skazani na jazdę autobusami przez pół kraju wyboistymi polskimi drogami. Wystarczy, że zdecydujemy się na lot samolotem niemal z dowolnego miejsca na świecie. Po przylocie można zarezerwować hostel w centrum Wrocławia i cieszyć się atrakcjami jednego z najpiękniejszych miast w Europie.

 

Loty z zagranicznych miast

Coraz większa grupa turystów przybywa do Wrocławia z południa Europy, czyli z Wielkiej Brytanii i Norwegii, ale również z zachodu, czyli Hiszpanii i Włoch. Tutaj wypada wspomnieć o regularnych lotach chociażby do Rzymu.

Jeśli planujesz lot z zagranicznego miasta do Wrocławia, wbrew pozorom niekoniecznie musisz zapłacić więcej. Musisz jednak znaleźć odpowiednie okazje. I tak na przykład z Londynu polecisz do Wrocławia już za niecałe 100 zł. Nieco drożej – ok. 150 zł – zapłacisz za lot z londyńskiego lotniska Luton do Wrocławia. Z kolei lot z Berlina będzie Cię pewnie kosztował ok. 500 zł, a z Pragi ok. 800 zł. Zdarzają się jednak naprawdę nadzwyczajne oferty, na przykład lot w 2 strony z Palermo za 200 zł lub lot do Barcelony za 300 zł, co tylko pokazuje i udowadnia, że oferta turystyczna Wrocławia stale się powiększa, a nasze miasto nie odstaje od większych stolic europejskich.

 

Loty z polskich miast

Do Wrocławia samolotem dostaniesz się właściwie z każdego większego miasta. Tym bardziej, że Wrocław stale się rozwija i może poszczycić się pięknym i funkcjonalnym lotniskiem, które obsługuje już coraz więcej lotów. Dzieje się tak dlatego, że miasto stawia na turystykę i stale rozwija się tutaj baza noclegowa, w tym również nasz hostel w centrum Wrocławia – Friend’s Hostel.

Do Wrocławia bez problemu dolecisz bezpośrednio z wielu miast w Polsce. Relatywnie tanie loty do Wrocławia oferuje PLL LOT, pod warunkiem, że w podróż udasz się z krakowskich Balic. Z kolei, jeśli zdecydujesz się na lot ze Szczecina, Katowic, Poznania czy Rzeszowa, musisz liczyć się z kosztami mieszczącymi się pomiędzy kwotą 300 a 400 zł. Organizatorem tych lotów również jest PLL LOT. Oczywiście, niekiedy trzeba wziąć pod uwagę konieczność przesiadek, nie wszystkie z wyżej wymienionych lotów są bowiem bezpośrednie. I tak na przykład ze Szczecina do Wrocławia z jedną przesiadką zapłacisz około 680 zł, lot z Rzeszowa, także z przesiadką, będzie kosztował 80 zł drożej, a najdroższy ze wszystkich okaże się lot z Gdańska wynoszący ponad 850 zł. Nie jest to wygórowana kwota i nawet jeśli nie masz dużego budżetu, z pewnością starczy Ci jeszcze na tani nocleg we Wrocławiu.

 

Poszukujesz kwatery we Wrocławiu? Koniecznie daj nam znać! Friend’s Hostel zaprasza do Wrocławia, miasta, w którym wiecznie coś się dzieje.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.