+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
5 wskazówek, jak wybrać hostel idealny
June 19, 2016
Scroll
Book Now
Loading...

5 wskazówek, jak wybrać hostel idealny

5 wskazówek, jak wybrać hostel idealny
hostel wroclaw

Hostele znane są turystom jako niedrogie, rozrywkowe miejsca, w których można nie tylko porządnie się wyspać, ale również poznać nowych ludzi i zaczerpnąć odrobiny lokalnej kultury. Aby móc cieszyć się wszystkimi atutami tanich noclegów, należy wiedzieć, czym kierować się przy ich wyborze. Oto 5 najważniejszych wskazówek, dzięki którym znajdziesz swój idealny hostel we Wrocławiu.

  1. Cena jest ważna, ale nie najważniejsza

Wybierając się w podróż masz przygotowany pewien budżet, który jesteś gotowy przeznaczyć na noclegi. Należy się go trzymać i nie zrażać się, kiedy trudno Ci znaleźć coś w odpowiednim przedziale cenowym. Musisz również pamiętać o tym, że drogie nie zawsze jest lepsze i odwrotnie. Ponadto, czasami dopłacając niewielkie kwoty możesz cieszyć się prywatnym pokojem lub bezpłatnym śniadaniem. Miej na uwadze również to, że ceny mogą się znacznie różnić między państwami, a nawet miastami – perfekcyjny hostel w Sofii może kosztować 5€, z kolei w Paryżu za przeciętne warunki przyjdzie Ci zapłacić już 25€. Jeśli interesuje Cię hostel w centrum Wrocławia, koniecznie napisz do nas! Na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.

  1. Określ swoje potrzeby

Każdy podróżnik ma inne potrzeby i pragnienia. Dlatego istnieje tak wiele różnych typów hosteli. Szukasz imprezowego czy spokojnego miejsca? Czy liczy się dla Ciebie lokalizacja? Hostel w centrum czy na uboczu? Zatrzymujesz się na dłużej, czy tylko na jedną noc? Bardziej zależy Ci na wygodzie, czy na niskiej cenie? Odpowiedz sobie na wszystkie pytania i nazwij swoje priorytety. Pamiętaj o tym, że od trafnego wyboru będzie zależało powodzenie Twojej wyprawy.

  1. Zwróć uwagę na opinie innych gości

Czasami oceny na stronach internetowych mogą dać bardzo dobre pojęcie o tym, co może zaoferować dany hostel. Ważne jest, aby spojrzeć na liczbę recenzji. Jeśli hostel ma 97% pozytywnych ocen, ale wynika to tylko z 5 opinii, a porównujesz go do hostelu z 91% oceną z 1000 recenzji, to przewaga pierwszego nad drugim nie ma w tym przypadku znaczenia.

  1. Przed rezerwacją dokładnie przeczytaj umowę

Zanim zarezerwujesz hostel, koniecznie przeczytaj wszystko to, co jest napisane drobnym drukiem. Niektóre hostele mają określone godziny na zameldowanie, inne doliczają dodatkowe kwoty za parking lub przechowywanie bagażu. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie bój się dzwonić czy pisać maili do pracowników konkretnego hostelu – w końcu to od noclegu w dużej mierze zależy to, czy Twoja podróż będzie udana.

  1. Ostanie szlify

Kiedy udało Ci się już zebrać wszystkie potrzebne informacje o danym hostelu, to poświęć chwilę czasu, aby sprawdzić jego stronę internetową. Najprawdopodobniej będzie tam dostępna opcja rezerwacji, z której należy skorzystać – im mniej pośredników, tym niższe ceny. Hostele są zawsze ciekawym doświadczeniem. Możesz przeczytać recenzje, w których autorzy opisują swoje wrażenia z danego miejsca w samych superlatywach, ale pamiętaj, że każda osoba ma inne doświadczenie, więc ważne jest, aby nie oczekiwać niemożliwego. Jeśli nie polubisz swojego hostelu, to nic złego się nie stanie! Możesz być tam tylko kilka nocy, zanim znajdziesz w okolicy miejsce, które bardziej przypadnie Ci do gustu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *