+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Hala Stulecia we Wrocławiu
Marzec 26, 2018
Scroll
Book Now
Loading...

Hala Stulecia we Wrocławiu

Śmiało można nazwać ją wizytówką stolicy Dolnego Śląska. Chętnie odwiedzana przez turystów, prawdziwy symbol miasta.
Jeśli planujesz zobaczyć ją na żywo, koniecznie przeczytaj 5 najważniejszych informacji na jej temat!

1.Posiada bogatą historię

Już od XIX wieku dyskutowano o tym czemu dokładnie służyć ma nowa, zaplanowana budowla. Wrocławianie podzielili się stanowiskami, ale zdecydowana większość upatrywała sobie w Hali wyjątkowego miejsca, w którym odbywać się będę wydarzenia kulturowe i społeczne. Otwarcie Hali nastąpiło w 1913 roku, a pierwsze wrażenia nie były zbyt przychylne. Na szczęście, z biegiem lat, coraz więcej turystów i mieszkańców zaczęło doceniać majestat i wyjątkowość budowli. Jej nazwa pochodzi na cześć pierwszego wydarzenia pt. Wystawa Stulecia, która upamiętniła rocznicę pokonania Napoleona pod Lipskiem.

2. Symbol i inspiracja

Wyróżnień wymieniać można wiele, ale tak naprawdę chcemy skupić się na tym najistotniejszym. Na liście UNESCO, bo o tej organizacji mowa, znajdują się dzieła człowieka, które są unikatowe dla całego świata. Wybudowana w bardzo szybkim tempie Hala stała się symbolem technologii, sprawności inżynierskiej i rzemieślniczej. Konstrukcja, jak na tamte czasy, była wyjątkowo odważna i inspirująca. Dlatego też, w 2006 roku, Hala została wpisana na prestiżową listę UNESCO, przechodząc szereg prac renowacyjnych.

3. Hala jako centrum wydarzeń

Na stronie internetowej, w dziale “Hala stulecia wydarzenia”, znajdziemy szeroki i interesujący kalendarz imprez. Hala, dzięki swoim sporym rozmiarom, stała się jednym z największych i najważniejszych centrów kulturowo-społecznych. To tu odbywały się np. Mistrzostwa Świata 2014 w piłce siatkowej. Oprócz tego kupimy bilety na wystawy (np. Kotów Rasowych), targi (np. Targi Staroci), czy festiwal Food Trucków. By nie przegapić żadnego koncertu zachęcamy do regularnego kontrolowania nadchodzących imprez.

4.Wokół Hali są same skarby!

Hala Stulecia to oczywiście zabytek sam w sobie. Warto jednak zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Położona niedaleko Parku Szczytnickiego Hala, otoczona jest pięknymi terenami. Tuż przed nią znajduje się Iglica, Pawilon Czterech Kopuł, Pergola. Zaraz za nią, jeden z najbardziej znanych Parków Zoologicznych w Europie, oraz kwitnący na wiosnę Park Japoński. Od kilku lat, regularnie w godzinach 10-17:00 prezentowane są pokazy fontanny. Pokazy wieczorne (od godziny 18:00) zarezerwowane są dla tych, którzy oprócz pokazu wodnego chcą zobaczyć widowisko dźwiękowe, multimedialne i artystyczne. Wstęp, oczywiście, bezpłatny!

5.Hala Stulecia Wrocław jest przystosowana dla turystów

Wrocław, Hala Stulecia, to właściwie dwa występujące po sobie synonimy. Każdy, kto zdecyduje się na odwiedzenie tego pięknego miasta, powinien poświęcić na nią swój czas. Jest to tym łatwiejsze, iż obecnie, dojechać możemy do niej autobusami dziennymi ( 115, 145, 146, 701), tramwajami (2, 4, 10 ) i autobusami nocnymi (253, 255). Na stronie oficjalnej Hali otrzymamy dokładne informacje podróżowania z dworca PKP, lotniska, dworca PKS czy z Centrum. Jeśli podróżujemy prywatnym autem – nie musimy się obawiać. Od 2014 znajduje się prywatny, strzeżony parking (wjazd od ul. Kopernika).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *