+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Ranking 10 narodowości, które kochają hostele
Maj 18, 2017
Scroll
Book Now
Loading...

Ranking 10 narodowości, które kochają hostele

Ranking 10 narodowości, które kochają hostele
Dlaczego obcokrajowy kochają Wrocław

Polska każdego roku zyskuje coraz więcej w oczach zagranicznych turystów. Przyciągają ich tu przepiękne krajobrazy, średniowieczne budowle, urocze miasteczka. Przyciąga też nasze miasto i noclegi we Wrocławiu. Branża turystyczna w Polsce może pochwalić się nowoczesnymi hostelami na najwyższym światowym poziomie, a frazy takie jak tani hostel we Wrocławiu lub hostel w centrum Wrocławia są często wpisywane w wyszukiwarki. Zastanówmy się jednak nad tym, jakie narodowości przyjeżdżają do nas najchętniej? I dlaczego nocują w hostelach? Kolejność przypadkowa.

  1. Niemcy

Od lat na szczycie listy. Niemcy licznie odwiedzają polskie kurorty nadmorskie, hostele w górach, czy biwakują nad jeziorami przy małych miejscowościach. Chętnie zostawiają u nas swoje pieniądze i są zaliczani do najbardziej bezproblemowych i kulturalnych turystów na świecie.

  1. Hiszpanie

Chociaż mają oni do Polski najdłuższą drogę, to z każdym rokiem przybywa podróżników z Półwyspu Iberyjskiego. Dużą rolę w budowaniu pozytywnej opinii o Polsce wśród Hiszpanów i odegrały… zwycięstwa polskiej kardy w piłce nożnej!

  1. Portugalczycy

Podobnie jest w przypadku Portugalczyków, którzy również często wybierają polskie hostele.

  1. Brytyjczycy

Jako jedna z najbogatszych nacji w Europie, Brytyjczycy od lat stanowią czołówki w podobnych rankingach dotyczących różnych krajów. Składa się na to też pokaźna liczba połączeń lotniczych, która umożliwia bezproblemowe i niezwykle tanie podróżowanie.

  1. Włosi

Włoscy turyści czują się w Polsce tak, jak u siebie w domu. Rozumieją nasze przywiązanie do tradycji i szanują to, jak bardzo ważna jest dla nas rodzina. Chociaż nasze temperamenty są zupełnie różne, to jednak do najistotniejszych kwestii w życiu podchodzimy tak samo.

  1. Szwedzi

Na liście tej znajdują się jedynie narodowości europejskie. Nie może to dziwić, ponieważ bliskość, dostępność i ułatwienia komunikacyjne bardzo temu sprzyjają. Szwedzi jeszcze kilkanaście lat temu stanowili niewielką grupę turystów, teraz jednak dzięki nowo otwartym lotniskom ominięcie Morza Bałtyckiego nie stanowi już najmniejszego problemu.

  1. Francuzi

Wbrew pozorom Polacy i Francuzi mają wiele wspólnego. Łączy nas nie tylko miłość do dobrego jedzenia, ale przede wszystkim wspaniałe i znane osobistości, które miały polsko-francuskie korzenie. Francuzi przyjeżdża chętnie, by poznać naszą historię i kulturę.

  1. Litwini

Przez wielu uznawani za najmniej konfliktowych turystów. Wielu z nich biegle posługuje się językiem polskim i bardzo dobrze zna nasze obyczaje.

  1. Rosjanie

Jeszcze kilka lat temu turystów z Rosji było w Polsce o wiele więcej. Niestety przez zawirowania polityczne i niejasne podejście rosyjskich władz do sytuacji na Ukrainie liczba ta naturalnie zmalała. Może wiązać się to również z pogorszeniem warunków ekonomicznych w Rosji.

  1. Białorusini

Nasi sąsiedzi od zawsze lubili spędzać u nas nie tylko wakacje, ale również i święta. Choć sytuacja polityczna na Białorusi pozostawia wiele do życzenia, to jednak zwykłym obywatelom łatwo jest nawiązać nić porozumienia.

 Wszystkie narodowości zachęcamy do wyboru naszej oferty. Friends Hostel – hostel w centrum Wrocławia jest otwarty dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *