+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele
Wrzesień 23, 2016
Scroll
Book Now
Loading...

Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele

Ranking 3 państw, w których znajdziesz najlepsze hostele
Gdzie znajdziesz najlepsze hostele

Zwiedzanie świata staje się dla wielu bardzo ważną częścią życia. Każdego roku miliony ludzi wyrusza w dalekie podróże mając przy sobie kilka rzeczy i niewiele gotówki. Wielu z nich planuje zakwaterowanie w hostelach, ale co sprawia, że jedne miejsca cieszą się większym powiedzeniem niż inne? W jakich krajach hostele są najlepsze?

Kryteria wyboru

Co roku HostelWorld organizuje Hoscary, czyli wydarzenie, dzięki któremu możesz poznać najbardziej godne uwagi hostele z całego świata. Jury kieruje się różnymi kryteriami i choć każdy ma swój własny gust, a różni ludzie lubią inne zajęcia, to postarano się ograniczyć do najważniejszych kwestii, takich jak:

  1. Czystość

To pierwsza rzecz, na którą ludzie zwrócą uwagę. Współcześni turyści przyzwyczaili się do dobrze utrzymanych hosteli. Minęły czasy, kiedy karaluchy były uważane za zło konieczne.

  1. Bezpieczeństwo

Szafki w pokojach są koniecznością, sejf w recepcji to bonus, a bezpieczeństwo budynku musi być traktowane poważnie.

  1. Personel

To on wpływa na różnicę między dobrym a świetnym hostelem. Personel hostelu musi być przyjazny, kompetentny, pomocny i gościnny.

  1. Zabawa

Jeśli hostel jest czysty i bezpieczny, ale nie oferuje żadnych atrakcji, to wielu podróżników szybko opuści takie miejsce. Aby zaspokoić każdy gust, hostele muszą zapewnić szereg zabaw dla swoich gości. Imprezy i grille to świetny sposób, by podróżni mogli się spotkać i wymienić doświadczeniami.

  1. Lokalny charakter

Coś, co jest trudne do stworzenia, jest równocześnie niezwykle ważne. Zwiedzający nie wyruszają do innego kraju po to, aby przebywać w podobnych lokacjach. Chcą doświadczać regionalnej kultury, poczuć klimat danego miejsca, jego atmosferę. Obejmuje wszystko to, co dotyczy hostelu: budynku, pokoi, wystroju, personelu.

W przypadku hosteli jest wiele innych kwestii, które podlegają ocenie. Po opanowaniu wszystkich pięciu kryteriów zarządzania hostelem, kluczem do przyszłego sukcesu jest nieustanne wprowadzanie innowacji i zmian. Schroniska powinny zawsze poszukiwać nowych i interesujących sposobów, aby być bezpieczniejszym, czystszym i przyjemniejszym miejscem. Oto kraje, które są świetnym przykładem na to, że można to wszystko osiągnąć.

Ranking państw z najlepszymi hostelami

  1. Australia

Polska ma Friend’s Hostel – hostel w centrum Wrocławia! A co ma Austria? Od kilku lat nieustannie wygrywa w Hoscarach w kategorii najlepszych wielkich hosteli. Dotyczy to zarówno tych zarządzanych indywidualnie, jak również potężnych sieci. Umiejscowione są one głównie w stolicy i pomimo swoich pokaźnych rozmiarów zawsze spełniają najważniejsze standardy, a podróżujący mogą poczuć się tam jak w domu.

  1. Portugalia

Wygrywa w wielu kategoriach, w tym jako najlepszy średni hostel, najlepszy hostel w Europie, a nawet została doceniona przez użytkowników jako państwo oferujące hostele z najprzyjemniejszą atmosferą.

  1. Polska

Z kolei Polskę wyróżniono w 2017 roku na tle innych krajów we względu na dogodność lokalizacji, jakimi mogą pochwalić się hostele. I to jest bardzo dobra wiadomość. Jeśli na przykład chcesz zwiedzić Wrocław, bez trudu znajdziesz tani nocleg w centrum Wrocławia.

Interesuje Cię nocleg we Wrocławiu? Napisz do nas. Na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *