+48 792 101 777
          PL | EN | DE
Menu
Wydarzenia we Wrocławiu cały rok
Grudzień 15, 2017
Scroll
Book Now
Loading...

Wydarzenia we Wrocławiu cały rok

Wydarzenia we Wrocławiu cały rok
Atrakcyjny Wrocław o każdej porze roku

Wrocław to miasto, które tętni życiem i nigdy nie zasypia. Co rusz organizowane tu są różne imprezy i wydarzenia kulturalne. Właściwie nie ma miesiąca, w którym nie działoby się nic niezwykłego. Wiele z tych imprez powtarza się cyklicznie co roku. Jeśli chcesz znać kalendarz najważniejszych eventów rokrocznie organizowanych we Wrocławiu, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Rezerwuj tani nocleg we Wrocławiu i korzystaj z bogatej oferty tego cudownego miasta!

Zima

Jeśli gościsz we Wrocławiu w okresie zimowym, możesz wziąć udział we „Wrocławskim Studium Literackim” – konkursie poetyckim organizowanym przez miesięcznik „Odra”. Bardzo ciekawym wydarzeniem jest też bal przebierańców Bestia, w którym uczestniczą głównie studenci – młodzi adepci sztuk pięknych. Jest też popularna impreza dla osób zainteresowanych żeglarstwem – to spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”.

We Wrocławiu odbywa się również Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej „Musica Polonia Nova”, a także ogólnopolskie przeglądy polskiej piosenki studenckiej „Łykend”. W tym czasie miasto jest szczególnie oblegane przez odwiedzających, dlatego warto wcześniej zarezerwować swój hostel we Wrocławiu.

Nie można zapominać o Jarmarku Bożonarodzeniowym, który jest jedną z największych zimowych atrakcji. Zaraz przed świętami okolice Rynku Głównego i Placu Solnego zamieniają się w prawdziwą wystawę świątecznych przysmaków i dekoracji z całego świata.

Wiosna

Wrocław jest jednym z największych ośrodków kulturalnych i intelektualnych w Polsce, o wielowiekowej tradycji, o czym sam się przekonasz, kiedy zarezerwujesz nocleg we Wrocławiu i zechcesz poznać to miasto nieco bliżej.

Na wiosnę odbywa się mnóstwo festiwali i innych wydarzeń kulturalnych, głównie związanych ze sztuką filmową! Za najważniejszy z nich należy uznać „Przegląd Piosenki Aktorskiej”, gdzie publiczność może usłyszeć różne koncerty oraz recitale młodych twórców. Oprócz tego, w Ogrodzie Botanicznym organizuje się „Majówkę Tumską”, w której mogą uczestniczyć dorośli, młodzież oraz dzieci. Wart uwagi jest również przegląd filmów zatytułowany „Kadry Wrocławia”. W jego ramach prezentuje się cykl dokumentów poświęconych historii miasta oraz jego obecnemu funkcjonowaniu.

Wiosną mamy też Majówkę i oczywiście święto wszystkich studentów – Juwenalia, którym zawsze tworzysz dodatkowe atrakcje. Miasto na tydzień zmienia się w prawdziwą scenę muzyczną.

Wiosną mamy też „Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN”, jest to impreza kulturalna, na której filmowcy amatorzy prezentują swoje osiągnięcia. W maju jest tak zwany „Maj z Muzyką Dawną” – to imprezy muzyczne organizowane w kościołach oraz Leopoldinie, podczas których występują zarówno muzycy, jak i wokaliści. Jeśli wciąż za mało Wam muzyki to możecie odwiedzić „Thanks Jimi Festival” – festiwal gitarowy odbywający się 1 maja w Dniu Gitary na Rynku Głównym we Wrocławiu. To zbiorowe wykonywanie utworów Jimiego Hendrixa i wspólne bicie rekordu Guinnesa! Te atrakcje są niemal widoczne z okna naszego hostelu.

Co dalej? Przegląd filmów KADRY WROCŁAWIA – Kadry Wrocławia opierają się na wyświetlaniu dokumentów o naszym pięknym mieście, spotkaniu z prelegentami, opowieściach o dawnym Wrocławiu, odbudowie po wojnie, dziejach mieszkańców.

Lato

Lato to czas kolejnych przeżyć muzycznych i artystycznych na różnego rodzaju festiwalach. Jest to na przykład Festiwal Muzyki Kameralnej, a także Międzynarodowe Mistrzowskie Konkursy Pianistyczne, w których rywalizują ze sobą mistrzowie tej sztuki. Jest to także Forum Musicum – impreza dla miłośników dawnych instrumentów oraz stylów grania. Z kolei wrocławskie uczelnie we wrześniu organizują Dolnośląski Festiwal Nauki, na który powinni wybrać się przede wszystkim studenci.

Fanom muzyki klasycznej szczególnie spodoba się też czerwcowy „Wratislavia Cantans”, to jeden z najbardziej znanych festiwali muzyki klasycznej w Polsce. Nie można też zapominać o Święcie Wrocławia, które również odbywa się na początku lata.

Lato to również Festiwal „Nowe Horyzonty” – to festiwal filmowy odbywający się pod koniec lipca. Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja kina artystycznego i niekonwencjonalnego. To prawdziwa gratka dla wielbicieli prawdziwej sztuki kinematografii. To jeden z największych festiwali tego typu w Europie.

Lipiec to dalsze atrakcje. Jest miedzy innymi Międzynarodowy Festiwal Artystów Muzycznych BuskerBus – imprezy teatralne oraz cyrkowe odbywające się na przełomie czerwca i lipca głównie na wrocławskim Rynku Głównym. Jest również Festiwal Muzyki Kameralnej – festiwal odbywa się na przepięknym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału.

Lato żegnamy wraz z Forum Musicum – festiwal muzyki dawnej, wykonywanej z wykorzystaniem historycznych technik i na pradawnych instrumentach.

Jesień

Jesień to czas powolnego przygotowywania się do świąt. Przypominają o tym cyklicznie organizowane jarmarki bożonarodzeniowe, organizowane na przełomie listopada i grudnia. Oprócz tego, warte wspomnienia są również np. Zaduszki Jazzowe czy Wrocławskie Promocje Dobrej Książki. Jest też kolejny festiwal dla wielbicie gitarowych brzmień – Wrocławski Festiwal Gitarowy „Gitara”.

To nie wszystko! Wrocław jest bogaty w liczne bary i restauracje. Nawet kiedy już odwiedzisz wszystkie znane miejsca i festiwale, będziesz mógł nieco odsapnąć i delektować się pysznymi posiłkami. Wiele znakomitych miejscówek znajdziesz obok nas, jeśli zarezerwujesz nasz hostel w centrum Wrocławia.

Chcesz spędzić niezapomniany urlop? Fiend’s Hostel – hostel we Wrocławiu zaprasza!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *